[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kapi
    L&K
    • 2009
    • 1174
    • Fabia combi

    Zamieszczone przez geralcik
    i dalej będę jeździł 80km do serwisu a nie 5 do zafajdanego Ganinexu
    ...bliżej masz Emide :szeroki_usmiech
    OII sprzedana


    Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

    Komentarz

    • piter-wroc
      Drive
      • 2011
      • 99

      Zamieszczone przez ukcik
      po zamontowaniu w aucie sprężyn wspomagających/progresywnych firmy M.A.D.
      Ja podawałem linka do tych springów, po tym jak rozmawiałem w serwisie. Kolego gdzie się zakłada te springi i czy są przy tym jakieś problemy.
      Jakąś fote strzel z tymi springami.
      O2 Kombi Tour

      O2 Tour Rosso Brunello

      Komentarz

      • ukcik
        Classic
        • 2012
        • 14

        Dziś zrobię fotki i wrzucę (jak ogarnę, bo komputerowiec ze mnie taki...). Szkoda, że nie zrobiłem przed i po, ale różnica jest spora. Wczoraj pośmigałem trochę w 4 osoby i czuć, że dużo twardszy tył jest przy obciążeniu, mnie komfortowy na nierównym, ale dla mnie ważne, że d... nie wisi. Sprężyny kupiłem za 329 zł z aukcji sprzedającego, którego podawał piter-wroc. Znalazłem jeszcze gdzie indziej za 540 netto, więc wybrałem tańsze. Obawiałem się, że może coś nie tak z nimi, ale cena taka, bo nie są 2012 a 2010/11. Do tego dochodzi założenie, to już kwestia warsztatu. Sprężyna siedzi w oryginalnej sprężynie, ma mniejszą średnicę i w zestawie są talerze, które trzymają ją z góry i z dołu, jak ORG wahacz/podwozie.

        Komentarz

        • geralcik
          Drive
          • 2011
          • 61

          Zamieszczone przez kapi
          Zamieszczone przez geralcik
          i dalej będę jeździł 80km do serwisu a nie 5 do zafajdanego Ganinexu
          ...bliżej masz Emide :szeroki_usmiech
          też są rozsądni? 8)
          Turas 2 mit gas naturlich

          Komentarz

          • piter-wroc
            Drive
            • 2011
            • 99

            Kolego ukcik przekonałeś mnie do zakupu. Nie mam jeszcze tak dokuczliwego problemu jak są tu opisywane ale sytuacja nie jest dobra. Zdecyduje się też na zakup tych springów dodatkowych, bo jak się naczytałem opowieści innych że po wymianie gwarancyjnej praktycznie nic się nie zmienia to po co jechać na serwis. Po za tym koszt dosyć przyzwoity.
            O2 Kombi Tour

            O2 Tour Rosso Brunello

            Komentarz

            • ukcik
              Classic
              • 2012
              • 14

              Dobra Panowie.
              Mam foty - z daleka i z bliska, widać najlepiej całą sylwetkę auta. Nie umiem wstawić fotki, czytałem jak to zrobić na forum i chyba się nie da. A serwisy zdjęciowe itd. to nie moja bajka, więc na maile mogę posłać. Możecie na priv pisać jak coś, podeślę.

              Komentarz

              • mau74
                Drive
                • 2011
                • 56

                właśnie 4 dni temu odebrałem swoją Octavie 2FL zajrzałem na forum i tak czytam i z ciekawości sprawdziłem prześwit z tyłu no i niemiła niespodzianka przy pełnym zbiorniku LPG, połowa zbiornika paliwa, koło zapasowe w bagażniku wynik 370 mm tył, 390 mm przód.

                Komentarz

                • gregors
                  Drive
                  • 2010
                  • 95
                  • Octavia II combi (1Z5)
                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                  Podniesienie tyły O2 FL z LPG

                  Zamieszczone przez ukcik
                  Dobra Panowie.
                  Mam foty - z daleka i z bliska, widać najlepiej całą sylwetkę auta. Nie umiem wstawić fotki, czytałem jak to zrobić na forum i chyba się nie da. A serwisy zdjęciowe itd. to nie moja bajka, więc na maile mogę posłać. Możecie na priv pisać jak coś, podeślę.
                  Załączone pliki
                  Pozdrawiam GregorS

                  Komentarz

                  • Maicroft
                    Moderator
                    S_OCP MemberModeratorr
                    • 2004
                    • 25757
                    • Audi

                    Teraz stoi jak z pakietem na bezdroza :twisted:
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz

                    • mil
                      Drive
                      • 2011
                      • 50

                      Byłem w ASO, wywodzili że jest za nisko. Wysłali zapytanie do centrali, w piątek ma być odpowiedź. Jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu wymiana.

                      Nie zastanawiacie się i jedzcie do ASO, ponoć już mają wewnętrzny dokument o tej wadzie. Może się skończy na akcji serwisowej.

                      Komentarz

                      • blackrs
                        RS
                        • 2008
                        • 4826
                        • Superb II combi (3T5)
                        • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                        czyli z tym osiadaniem tyłu dokladnie jest tak że sprężyny sa za miekkie? chodzi mi o to czy przy użyciu innych sprężyn wysokośc z tyłu i z przodu się wyrowna? ja akurat chce obniżyć 20-30 mm i mysle czy jak zaloze takie sprężyny ( oczywiście z przodu i z tylu tej samej twardości i tak samo obniżające ) to czy auto się wyrówna. bo mi chodzi o efekt równej wysokości
                        BYŁA o1 rs
                        BYŁA o2 1.6
                        JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                        Komentarz

                        • lu5asz
                          RS
                          • 2011
                          • 2006
                          • Octavia II combi (1Z5)
                          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                          Hmm,ciekawe,kazda octa tak ma,czy tylko kombiaki?po ilu km zauwazyliscie ze cos jest nie tak?
                          Kondziu

                          OCP

                          Komentarz

                          • kaskader
                            Classic
                            • 2011
                            • 35

                            Zamieszczone przez yunior81
                            ....
                            A jest Ktoś na forum z fabryczną instalacją LPG ???
                            W moim aucie z prawdziwa fabryczna instalacja: przód 390mm, tył 380 mm (blad pomiaru z 2mm). 1/2 zbiornika LPG, 1/2 zbiornika PB + koło zapas. Wyglada na o ze przy najblizszej wizycie w ASO tez bede musial zwrocic na to uwagę. Pamiętam ze jak jechałem na wczasy kilku miesięcznym autem , 2 osoby z tyłu + zaladowany bagaznik to dupsko niepokojąco siadło o wiele bardziej niż w 2-gim towarzyszcacym aucie tj 6-letniej Mazdzie 6 kombi, 4 osoby + bagażnik na max załadowany.

                            Komentarz

                            • mil
                              Drive
                              • 2011
                              • 50

                              U mnie tak było od nowości, teraz auto ma przejechane 3000km.

                              Komentarz

                              • kfor
                                Classic
                                • 2009
                                • 27

                                Zamieszczone przez piter-wroc
                                Kolego ukcik przekonałeś mnie do zakupu. Nie mam jeszcze tak dokuczliwego problemu jak są tu opisywane ale sytuacja nie jest dobra. Zdecyduje się też na zakup tych springów dodatkowych, bo jak się naczytałem opowieści innych że po wymianie gwarancyjnej praktycznie nic się nie zmienia to po co jechać na serwis. Po za tym koszt dosyć przyzwoity.
                                Czy masz jakieś namiary gdzie kupić takie sprężynki, jaka cena?
                                Ja namierzyłem je w Firmie AVANGER.Wysłałem zapytanie i czekam na odpowiedz
                                Może jakieś zakupy grupowe :szeroki_usmiech to i cena była by inna
                                :szeroki_usmiech

                                Komentarz

                                • ukcik
                                  Classic
                                  • 2012
                                  • 14

                                  W Avanger dostałem 540 netto, a z Allegro sprzedający "dars_tuning" miał do O2FL, ale już pewnie mu zbrakło za 329 brutto o ile pamiętam. Tyle, że nie 2012 a 2010/11. Obserwować, ewentualnie zapytać, może będzie miał.

                                  Komentarz

                                  • piter-wroc
                                    Drive
                                    • 2011
                                    • 99

                                    Zadałem pytanie do firmy dars_tuning i odpowiedzieli że na razie nie maja tych sprężyn na magazynie ale jak dostana to dadzą mi znać.
                                    O2 Kombi Tour

                                    O2 Tour Rosso Brunello

                                    Komentarz

                                    • yunior81
                                      RS
                                      • 2010
                                      • 1657
                                      • Octavia I (1U2)
                                      • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                                      Zamieszczone przez ukcik
                                      W Avanger dostałem 540 netto,
                                      Ja taniej płaciłem za sprezyny z pakietu na bezdroza w ASO. Efekt ten sam....

                                      Komentarz

                                      • piter-wroc
                                        Drive
                                        • 2011
                                        • 99

                                        Tanio zapłaciłeś, a możesz zdradzić ile to jest tanio?
                                        O2 Kombi Tour

                                        O2 Tour Rosso Brunello

                                        Komentarz

                                        • Rosomak
                                          L&K
                                          • 2011
                                          • 1365
                                          • Octavia II (1Z3)
                                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                          Koledzy ktoś napisał że wynik pomiaru tylnej "wysokości" (mierzonej od rantu błotnika do środka osi koła) wynosi 394mm + - 10mm.
                                          Skąd są wzięte te wymiary? Jest to poparte jakimiś danymi podanymi przez producenta? Gdzie to mogę znaleźć, aby w razie konieczności pokazać w ASO???
                                          Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                          http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                          Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                          Komentarz

                                          • kapi
                                            L&K
                                            • 2009
                                            • 1174
                                            • Fabia combi

                                            Zamieszczone przez mkania777
                                            Koledzy ktoś napisał że wynik pomiaru tylnej "wysokości" (mierzonej od rantu błotnika do środka osi koła) wynosi 394mm + - 10mm.
                                            Skąd są wzięte te wymiary? Jest to poparte jakimiś danymi podanymi przez producenta? Gdzie to mogę znaleźć, aby w razie konieczności pokazać w ASO???
                                            na pewno ASO dysponuje tą tabelą - jest w ELSIE i wymiary zależą od kodów wyposażenia. wszystko jest opisane - przebij sie przez wątek od 1-szej strony.
                                            OII sprzedana


                                            Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                            Komentarz

                                            • Rosomak
                                              L&K
                                              • 2011
                                              • 1365
                                              • Octavia II (1Z3)
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                              Jeżeli chodzi o sprężyny wspomagające np

                                              to ASO odpowiedziało mi że mogę je u nich zamontować bez utraty gwarancji.
                                              Po za tym będę u nich na I przeglądzie LPG, to powiedzieli że wyślą zapytanie do SAP, ale nie wiem czy nie lepiej byłoby od razu zakupić dedykowanych w/w sprężyn, bo zamiana na te od np wersji "pakietu na bezdroża" jest rozwiązaniem tymczasowym (uklepią się).?
                                              Rozmawiałem z tym sprzedawcą i powiedział że czeka na dostawę sprężyn - koszt najprawdopodobniej 300zł/komplet montażowy - firmy MAD.

                                              [ Dodano: Czw 23 Lut, 12 13:05 ]
                                              mil, napisz jak będziesz miał odpowiedź, czy Ci zrobią ten "niski tył" i jakim sposobem (nowe sprężyny czy sprężyny wspomagające)?
                                              Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                              http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                              Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                              Komentarz

                                              • kubeon
                                                Drive
                                                • 2011
                                                • 41

                                                U mnie (auto 2 miesięczne) też tył wisiał niżej niż być powinno, podrzuciłem więc do ASO na pomiary. Okazało się że 2 cm poniżej normy (1/4Pb, pełen zbiornik LPG), więc zostałem zaproszony na wymianę sprężyn. Pan był enigmatyczny, zdradził jedynie że to są inne sprężyny niż te co były, zapewne twardsze. Chyba coś się w Skodzie przeliczyli z tą redukcją kosztów produkcji...

                                                Komentarz

                                                • patrykL
                                                  Rider
                                                  • 2009
                                                  • 588

                                                  tak, przeliczyli, jak zaoszczedzic jeszcze bardziej

                                                  Komentarz

                                                  • esjot
                                                    Ambiente
                                                    S_OCP Member
                                                    • 2005
                                                    • 152

                                                    Zamieszczone przez ukcik
                                                    W Avanger dostałem 540 netto, a z Allegro sprzedający "dars_tuning" miał do O2FL, ale już pewnie mu zbrakło za 329 brutto o ile pamiętam. Tyle, że nie 2012 a 2010/11. Obserwować, ewentualnie zapytać, może będzie miał.
                                                    Witam
                                                    Mogę załatwić po 560,00 brutto dla OCP.
                                                    Więcej informacji na PW
                                                    Superb - 2 Kombi

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...